Advert
Advert
Advert

Ehliyet sınavı sonuçları bugün açıklanacak

Ehliyet sınavı sonuçları bugün açıklanacak
Ehliyet sınavı sonuçları bugün açıklanacak Küçük Menderes
Bu içerik 836 kez okundu.
Advert

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen ve en yenisi geçtiğimiz 23 Aralık’ta gerçekleştirilen Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı’nın sonuçları bugün açıklanacak. Sınav sonucuna bakmak isteyen adaylar, Bakanlığın resmi internet sitesinden başarılı olup olmadığını öğrenecek. 70 ve üzeri alarak başarılı olan adaylar, direksiyon sınavına girmeye hak kazanırken başarılı olamayan adaylar da şanslarını bir sonraki sınavda deneyecek.

Başarılı olamayan adaylar için yeni yılda yapılacak ilk ehliyet sınavı 10 Şubat, ikinci sınav 21 Nisan, üçüncü sınav 4 Ağustos, dördüncü sınav 20 Ekim beşinci ve son sınav ise 22 Aralık’ta gerçekleştirilecek. 2018 yılındaki sınav takviminde gerçekleşen sınavlardan 70 ve üzeri olan adaylar ise 3-4 Mart, 12-13 Mayıs, 25-26 Ağustos, 10-11 Kasım ile 12-13 Ocak tarihlerindeki direksiyon sınavlarına girmeye hak kazanacak. 

Merkezi sınavlara girmek istemeyen adaylar için elektronik sınav sisteminin de yapılabileceği ehliyet sınavında adayların yapması gereken tek şey, sürücü kursuna başvurmak olacak. Sürücü kursu tarafından e-sınav için randevu verilmekte. E-sınavın tarihi, merkezi sınavdan daha önceyse e-sınava girmek adaylara zaman tasarrufu kazandıracak.

Ece Köseoğlu

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana!
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür
Tarım Bakanlığı’nda Gökçenli Genel Müdür