Advert
Advert
Advert

Kaçak katil her yerde aranıyor

Kaçak katil her yerde aranıyor
Kaçak katil her yerde aranıyor Küçük Menderes
Bu içerik 2751 kez okundu.
Advert

Aydın'da 2013 yılının Eylül ayında boşanma kararı alıp babasının evine giden eşi ile kayınbiraderini av tüfeğiyle vurarak yaralayan, kayınpederini ise öldürüp kaçan Hüseyin Türkmen, Ocak 2015'te ise Eğrikavak Mahallesi yakınlarında jandarma ekipleriyle silahlı çatışmaya girerek Astsubay Emrah Ünalan'ı şehit edip Jandarma Uzman Çavuş İrfan Yüksel'i yaralamıştı. Türkmen'in yakalanması için birçok ihbarı değerlendiren ve arazide çalışma başlatan jandarma, bugüne kadar sonuca ulaşamamıştı.

Beydağ, Kiraz ve Ödemiş İlçe Jandarma Komutanlıkları, Hüseyin Türkmen'in bölgelerinde olma ihtimaline karşın zanlının fotoğrafının bulunduğu 'aranıyor' afişlerini köy kahvelere astı. Türkmen'in görülmesi halinde ihbar edilmesi için halktan yardım isteyen ekipler, Türkmen'in sürekli kılık değiştirdiği için tanınmama ihtimaline karşı köylülerin tanımadıkları kişiler konusunda da ihbarda bulunmaları istendi. Aydın-İzmir arasındaki 1500 rakımlı dağlarda saklandığı ve bazı kişilerden gıda yardımı aldığı ileri sürülen Türkmen'in izini süren ekipler, saklanabileceği yerlerin daraltıldığını ve yakalanmasının an meselesi olduğu ifade etti.

Dört farklı resmi dağıtıldı

Zanlı Hüseyin Türkmen için duyarlı vatandaşların ihbarlarını dikkate alan İzmir İl Jandarma Alay Komutanlığı’na bağlı ekipler de Türkmen’in farklı bir imajda olabilmesi ihtimallerini de dikkate alarak Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçelerinde dört değişik fotoğraflarını çizdirerek şahsın yakalanması için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Şahsı evinde bulunduran ve yardım eden kişilerin de yakalandıklarında hapis cezası alabilecekleri bildirildi.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haberleri yalanladı!
Haberleri yalanladı!
Esrarengiz SMS yine sahnede
Esrarengiz SMS yine sahnede