Advert
Advert
Advert

Kış güzeli Bozdağ’a bu yıl ilgi yok

Kış güzeli Bozdağ’a bu yıl ilgi yok
Kış güzeli Bozdağ’a bu yıl ilgi yok Küçük Menderes
Bu içerik 2497 kez okundu.
Advert

Ödemiş’in kış turizmi için önemli merkezlerinden biri olan Bozdağ, son zamanlarda yalnız kaldı. Doğal güzellikleri ve coğrafi konumu nedeniyle yerli ve yabancı konukların dört mevsim ilgi odağı olan Bozdağ, bu yıl yeterli sayıda ziyaretçi çekemedi. Geçtiğimiz yıllarda kapanan Bozdağ Kayak Merkezi’nin de etkisiyle ziyaretçilerin ilgisini yitiren Bozdağ’da yaşayan esnaf, durumdan şikayetçi olduğunu dile getirdi.

Bozdağ Lokantası’nın sahibi Oğuz Yağcı, konuyla ilgili açıklama yaparak, “Bozdağ’a yeni yılda kar yağmadı. İnsanların buraya gelmesini sağlayan en önemli etkenlerden biri olan kar yağışı olmayınca esnaf boşta bekliyor. Bu yıl hafta sonları bile çok az insan Bozdağ’ı ziyaret etti. Burada her esnaf, kendine ait yöresel ürünleri satmak için tezgahlar açıyor ve çok az satışla tezgahını kaldırıyor. Kapatılan Bozdağ Kayak Merkezi’ne gelen insanlar, bizden alışveriş ederlerdi fakat artık o da yok. Buraya insan çekecek bir şey kalmadı. Mağduruz, Bozdağ’ın canlanması için ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz” dedi.

Ece Köseoğlu 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ömer     2018-01-02 Kayak merkezinin açılması için sesinizi duyurmayı deneyin. Hiç valiliğe veya işletmecıye soran oldu mu?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beydağ’da ücretsiz internetin adresi
Beydağ’da ücretsiz internetin adresi
İZSU'dan
İZSU'dan "paket içme suyu arıtma”