Advert
Advert
Advert

Ödemiş’ten Avrupa’ya yazılım ihracı

Ödemiş’ten Avrupa’ya yazılım ihracı
Ödemiş’ten Avrupa’ya yazılım ihracı Küçük Menderes
Bu içerik 1825 kez okundu.
Advert

Bilgisayar Mühendisi Mehmet Kordacı, Ödemiş’ten Avrupa’ya yazılım ihracı gerçekleştiriyor. Kordacı, “Yazılımlar, günlük hayatımıza her gün daha da fazla giriyor. Bilgisayarlar, cep telefonları derken kullandığımız araçlara, giydiğimiz kıyafetlere kadar her şeyde yazılımlar kullanılır oldu. Ülkeler açısından en önemli noktalardan birisi de bu teknoloji yarışına uyum sağlayabilmek. Ülkemizin teknoloji kullanım oranındaki yükseklik, oldukça bilinen bir gerçek. Ancak gerçek gelişmişliği sağlayabilmek için teknoloji, yazılım üreten ve satan ülkeler arasına girmemiz gerekiyor. 
Daha önce İçişleri Bakanlığı, VakıfBank ve Türkiye Kalkınma Bankası gibi büyük kurumlarda görev almıştım. Çalıştığım kurumlarda tecrübe anlamında büyük kazanımlarım oldu. Daha sonra bu bilgi birikimi ve tecrübemi Ödemiş ve ülkemiz için daha faydalı hale getirmek istedim. Şu an CodeBroad tescilli markası ile ve dört kişilik bir ekiple müşteri isteklerine özgü yazılımlar geliştirmekteyiz. Ağırlıklı olarak yurtdışı odaklı çalışmaktayız ve her ay biraz daha büyümekteyiz. Öte yandan yurtiçinde büyük bir otomobil fabrikasının da içinde bulunduğu çeşitli müşterilere de hizmet verdik. Öncelikli hedefimiz, yurtdışı müşteri portföyümüzü genişletip ülkemize daha fazla döviz kazandırmak ve ülkemizin gelişimine küçük de olsa bir katkıda bulunmak. Yazılım, hammaddesi bilgi olan bir sektör. Bu nedenle katma değeri çok yüksek” dedi.
Son olarak yazılım sektörünün Türkiye için çok önemli olduğunu belirten Kordacı, Ödemiş'in de yazılım firmalarına vereceği teşviklerle ya da Ödemiş’te açılacak bir Teknokent ile bu yarışta kendine bir yer edinebileceğini dile getirdi.
Haber: Turgay KONURALP

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beydağ’da ücretsiz internetin adresi
Beydağ’da ücretsiz internetin adresi
İZSU'dan
İZSU'dan "paket içme suyu arıtma”