Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Adnan Menderes Bulvarı’nda trafik keşmekeşi

Adnan Menderes Bulvarı’nda  trafik keşmekeşi
Adnan Menderes Bulvarı’nda  trafik keşmekeşi Küçük Menderes
Bu içerik 3140 kez okundu.
Advert

Ödemiş Adnan Menderes Bulvarı’nda bulunan dört yol ağzındaki trafik karışıklığı, çevre esnaf ve sakinlerini rahatsız ediyor.  Yoğun trafikte yaşanan tehlikeleri Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yaşayan Ali Gördesli gazetemize anlattı. Gördesli, “Genev yolunda uzun zamandır büyük bir trafik karışıklığı yaşanıyor. Zafer Mahallesi’nde okul olmadığı için bu muhitte yaşayan öğrenciler, çevre okullara gitmek için sürekli bu güzergahı kullanıyor. Özellikle okul giriş ve çıkışlarında anormalin üzerinde bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Bu bulvarı kullanan araç sürücüleri de çok dikkatsiz. Yayalara kesinlikle saygı duymuyorlar. Şehir içinde yapılması gereken azami hızın 50 olması gerekirken 120 ile geçen sürücüler görüyoruz. Acilen önlem alınmalı” ifadelerini kullandı.

 

“Bulvar, yarış pistine döndü”

 

Gördesli, “Bulvar, yarış pistine döndü. Alınabilecek en büyük önlem özellikle bu dört yol ağzına bol miktarda trafik lambası ve yaya geçidi konulması. Akasya Kafe’den karşıya geçip Anafartalar Ortaokulu güzergahına hareket eden yayaların geçiş üstünlüğüne sahip olabileceği bir trafik lambasının acilen yapılması gerekli.  Burada her hafta en az dört tane kaza görüyoruz. Burada yaşayan ve bu karmaşıklığı sürekli olarak gözlemleyen biri olarak defalarca kez yetkililere buradaki tehlike için önlem almaları gerektiğini ilettim. Gerek tek başıma gerekse burada iş yapan esnaflarla yetkililere defalarca durumu bildirdik. Fakat dikkate alan olmadı. Şu anda yoldaki hızı en aza indirmek için kasisler yapılıyor. Ne derece faydalı olur bilmiyorum. Yeterli olduğunu düşünmüyoruz” dedi.

 

“Araçlar, trafiği daha da tehlikeye sokuyor”

 

Trafik karışıklığının yanı sıra kavga gürültünün de eksik olmadığını dile getiren Gördesli, “Balkonda oturup caddeye bakarken yüreğimiz ağzımıza geliyor. Bulvar, her an kazaya müsait. Arabaların yanı sıra motosiklet sürücülerinde de çok büyük bir bilinçsizlik var. Ödemiş Trafik Şube’ye defalarca şikayette bulunmama rağmen plakalarını örttükleri için onun da önüne geçemedik. Benim küçük çocuğum olsa kendim karşıdan karşıya geçirmeden rahat etmem. Burası öğrencilerin, yaşlı insanların kısacası yayaların da çok fazla kullandığı bir güzergah. Araçların yavaşlayıp yol vermesi gerekirken korna çalarak, daha fazla gaza basarak trafik akışını daha da tehlikeli bir hale sokuyorlar” şeklinde konuştu.

 

“Kesinlikle denetlenmeli”

 

Çevre esnafı ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Özellikle salı günleri, Salı Pazarı’nın da yakın çevrede kurulmasıyla trafik daha da karmaşık bir hal alıyor. Kavgalar çıkıyor. Kimi zaman işimizi bırakıp ayırmak zorunda kalıyoruz. Bulvar, kavgadan gürültüden geçilmiyor. Ne zabıta ne de trafik polisi ekiplerinin bu bulvarı denetlediğini görmüyoruz. Ancak kazalar olunca buraya uğruyorlar. Okul giriş ve çıkışlarında, trafik yoğunluğunun fazla olduğu saatlerde burası kesinlikle denetlenmeli. Bırakın küçük çocukların karşıdan karşıya geçmelerini biz bile korka korka geçiyoruz. İki yıldır bu işin mücadelesini veriyoruz. Lambalar konularak, üst geçit yapılarak en azından yayaların canı tehlikeden kurtarılabilir.”

 

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PERİNÇEK, KİRAZLILARA SESLENDİ
PERİNÇEK, KİRAZLILARA SESLENDİ
İzmir 2050'ye odaklandı
İzmir 2050'ye odaklandı