Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Fener alayı Ödemiş’i sardı

Fener alayı Ödemiş’i sardı
Fener alayı Ödemiş’i sardı Küçük Menderes
Bu içerik 1813 kez okundu.
Advert

Cumhuriyetin 94. kuruluş yıldönümü etkinlikleri, Ödemişte coşkulu bir şekilde kutlandı. Salı Pazarı’nda başlayan fener alayına binlerce Ödemişli katıldı. “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” sloganının yanı sıra “Dağ Başını Duman Almış”, “İzmir'in Dağları”, “Türkiyem”, “Onuncu Yıl Marşı” ve “Ey Vatan” parçalarıyla caddeler adeta inledi.

Yaklaşık 5000 kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla Salı Pazarı’ndan yola çıkarak Saraçoğlu Caddesi’ni geçip Hükümet Meydanı’na kadar geldi. Coşkulu kalabalık, burada hep birlikte Onuncu Yıl Marşı’nı söyledi. Kaymakam Celil Ateşoğlu, Belediye Başkanı Mahmut Badem, Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi ile Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Hüyüktepe'nin de iştirak ettiği Onuncu Yıl Marşı ortalığı inletti.

Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, “Cumhuriyeti bize emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Atalarımızın ruhlarını bu coşkuyla şad ediyoruz. Emperyalist güçlere karşı Ödemiş, birlik ve beraberliğini ispatlamıştır" dedi.

Haber: Turgay KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gülcan     2018-04-24 Helal olsun size canım odemişlim o Türk bayrağını tutan elleriniz dert görmesin Atam izindeyiz ve hep öyle kalacağız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PERİNÇEK, KİRAZLILARA SESLENDİ
PERİNÇEK, KİRAZLILARA SESLENDİ
İzmir 2050'ye odaklandı
İzmir 2050'ye odaklandı